Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Trzecie miejsce w Biegu Piastów - Aktualności

Aktualności

Trzecie miejsce w Biegu Piastów

z
07.03.2016

Reprezentantka Morskiego Oddziału Straży Granicznej st. chor. SG Grażyna Zieniawa zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet na dystansie 12,5 km w 10. Mistrzostwach Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym, które 4 marca odbyły się na Polanie Jakuszyckiej. Zawody pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej zorganizowane zostały w ramach 40. Jubileuszowego Biegu Piastów.

W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansach 12,5 km i 50,5 km stanęło 36 funkcjonariuszy z oddziałów, ośrodków szkolenia oraz Komendy Głównej SG. Wśród nich byli także reprezentanci z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli ósme miejsce. Triumfowali zawodnicy z Bieszczadzkiego Oddziału SG, na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Medale i nagrody ufundowane przez Komendę Główną Straży Granicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG w imieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej wręczali: kontradm. SG Piotr Stocki, Komendant Morskiego Oddziału SG, płk SG Marek Woszczatyński, Komendant Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, mjr SG Mariusz Tyl, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy SG oraz mjr SG Zbigniew Caban, Przewodniczący Organizacji Uczelnianej NSZZ FSG Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.