Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Pływali wbrew przepisom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pływali wbrew przepisom

tg
07.05.2018

Naruszenia przepisów obowiązujących na polskich obszarach morskich stwierdziły załogi jednostek pływających Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej podczas patrolowania 3 i 4 maja polskich obszarów morskich.

Grupa kontrolna z jednostki pływającej SG-047 w okolicach gdyńskiego portu przeprowadziła kontrolę jachtu bandery polskiej z trzema osobami na pokładzie. Funkcjonariusze stwierdzili brak oryginału certyfikatu jednostki oraz brak patentu do prowadzenia jachtu i nakazali kierownikowi natychmiastowy powrót do portu.

Strażnicy graniczni pełniący służbę na jednostce pływającej SG-112 stwierdzili nieprawidłowości w dwóch skontrolowanych jednostkach. 18 mil morskich na północny zachód od Ustki u dwóch członków załogi jachtu motorowego ustalili brak wymaganych uprawnień. 4 mile morskie na północny wschód od Ustki na kutrze rybackim brakowało wymaganej karta bezpieczeństwa pirotechniki. Ponadto jeden z załogantów również nie posiadał wymaganych uprawnień.

W związku z naruszeniami przepisów o bezpieczeństwie morskim Komendant Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej wyśle wnioski do Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, celem dalszego postępowania administracyjnego.
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. A. Ciejpa
    Fot. A. Ciejpa
do góry