Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Z korpusem dyplomatycznym o mistrzostwach w Rosji i sytuacji cudzoziemców w Pomorskiem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z korpusem dyplomatycznym o mistrzostwach w Rosji i sytuacji cudzoziemców w Pomorskiem

tg
23.05.2018

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które rozpoczną się w czerwcu w Rosji i aktualna sytuacja cudzoziemców przebywających w województwie pomorskim były głównymi tematami spotkania komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku płk. SG Andrzeja Prokopskiego z korpusem konsularnym. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało 22 maja w Ośrodku Szkolno-Konferencyjnym Straży Granicznej w Sopocie.


Oprócz zaproszonych konsulów, ze względu na poruszaną tematykę migracyjną, w spotkaniu uczestniczył również zaproszony Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, płk SG Robert Inglot oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania omówili aktualną sytuację cudzoziemców w odniesieniu do ostatnich zmian legislacyjnych. Przeanalizowali ponadto wyzwania stojące przed Strażą Graniczną jak i placówkami konsularnymi wynikającymi z organizacji XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, szczególnie w związku z zaplanowanymi w pobliskim Kaliningradzie rozgrywkami. Poruszaną problematykę odnoszono do powrotów cudzoziemców do krajów pochodzenia oraz ich identyfikację.

Podczas spotkania zgodnie uznano, że należy rozwijać dotychczasową dobrą współpracę w omawianych obszarach i że wskazane jest kontynuowanie tego typu spotkań oraz zintensyfikowanie kontaktów roboczych w obszarze zagrożeń migracyjnych wynikającym m.in. z Mundialu 2018.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu nr 13/1-2015/BK/FAMI „Wzmocnienie współpracy z Państwami Trzecimi oraz Państwami Członkowskimi w zakresie identyfikacji i powrotów.”


 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry