Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Ewaluatorzy unijni w MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ewaluatorzy unijni w MOSG

tg
14.06.2018

W Morskim Oddziale Straży Granicznej 13 czerwca przebywali eksperci-ewaluatorzy Unii Europejskiej. Wizyta miała związek z oceną działań Polski w zakresie zapobiegania przestępstwom przeciwko środowisku. Rolę gospodarza pełnił płk SG Andrzej Prokopski, Komendant MOSG. Obecny był kmdr SG Wojciech Heninborch, Zastępca Komendanta MOSG.

W Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej ekspertów unijnych zapoznano z wyposażeniem technicznym jednostek pływających Straży Granicznej, w szczególności z SG-311, która całodobowo gotowa jest do zwalczania zanieczyszczeń środowiska morskiego. Gościom przedstawione zostały również zadania, uprawnienia i specjalistyczny sprzęt stosowany w krajowym systemie ochrony środowiska morskiego oraz wykorzystywany do nadzorowania transgranicznego przemieszczania materiałów niebezpiecznych, w tym radioaktywnych.

Ponadto omówiono współpracę z innymi służbami będącą w zainteresowaniu ewaluatorów i zaprezentowano praktyczne umiejętności funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w zakresie zapobiegania przestępstwom przeciwko środowisku. 

Wśród wizytujących oddział byli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Straży Granicznej, Prokuratury Krajowej i Policji.
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry