Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zlot ZHP w Gdańsku – obecna Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zlot ZHP w Gdańsku – obecna Straż Graniczna

z
08.08.2018

Prawie 15 tys. harcerzy bierze udział w odbywającym się na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego Gdańsk 2018. W ceremonii otwarcia 7 sierpnia uczestniczył Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w z. kmdr SG Wojciech Heninborch. Wśród służb zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia jest również Straż Graniczna.

Trwający od 6 sierpnia Zlot ZHP w Gdańsku został zorganizowany z okazji 100-lecia ZHP oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzeniu przyświeca hasło „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. W trakcie oficjalnej ceremonii otwarcia harcerze ubrani w białe i czerwone koszulki utworzyli największą żywą flagę Polski, czym pobili rekord Guinessa.

W działania zapewniające bezpieczeństwo uczestnikom zlotu włączył się Morski Oddział Straży Granicznej. Jednostki pływające SG patrolują akweny wodne w rejonie Martwej Wisły, w okolicach zlotu obecni są funkcjonariusze MOSG, którzy patrolują drogi dojazdowe na Wyspę Sobieszewską.

Uczestnicy zlotu będą gościć w Gdańsku do 16 sierpnia.

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. KDSG
  Fot. KDSG
 • Fot. KDSG
  Fot. KDSG
 • Fot. SG
  Fot. SG
do góry