Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Blokowała drzwi, miała nielegalne papierosy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Blokowała drzwi, miała nielegalne papierosy

z
14.08.2018

Zamknęła się w pomieszczeniu i nie chciała wpuścić funkcjonariuszy. Powód - karton z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Na targowisku w Elblągu 13 sierpnia miejscowi strażnicy graniczni przejęli 901 paczek papierosów o wartości ponad 12 tys. zł. Ich właścicielką była 46-letnia mieszkanka tego miasta.

W trakcie patrolowania targowiska miejskiego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu nabrali podejrzeń, że w jednym z boksów mogą być przechowywane papierosy z przemytu. Klucze do pomieszczenia miał obecny na miejscu mężczyzna, jednak nie mógł otworzyć drzwi, bo ktoś od środka prawdopodobnie blokował zamek. Na miejsce wezwano więc strażaków, którzy z użyciem specjalistycznego sprzętu mieli otworzyć boks. W trakcie przygotowań do podjęcia interwencji drzwi do pomieszczenia otworzyła przebywająca wewnątrz kobieta, 46-letnia mieszkanka Elbląga. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali pomieszczenie i znaleźli tam karton, gdzie było 901 paczek papierosów różnych marek. Część z nich miała białoruskie znaki akcyzy skarbowej, a ich wartość szacuje się na ponad 12 tys. zł.

Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Elblągu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry