Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej XV Maraton Komandosa - Aktualności

Aktualności

XV Maraton Komandosa

z
26.11.2018

Bsm. szt. SG Wojciech Chyliński z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku był najlepszy wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej w XV edycji Maratonu Komandosa, który 24 listopada odbył się w Lublińcu. Drugie miejsce zajął również funkcjonariusz z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. SG Łukasz Cieplik.

Na mecie biegu stanęło łącznie przeszło 450 zawodników z kraju i zagranicy. Maraton Komandosa to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. W trudnych warunkach terenowych trzeba w umundurowaniu polowym i z dziesięciokilogramowym plecakiem pokonać dystans ponad 42 km. Reprezentujący Morski Oddział SG bsm. szt. SG Wojciech Chyliński i kpt. SG Łukasz Cieplik z Kaszubskiego Dywizjonu SG zajęli odpowiednio 1. i 2. miejsce w kategorii Straż Graniczna. W skład drużyny z Morskiego Oddziału SG wchodziło łącznie 4 zawodników.