Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani na gdańskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani na gdańskim lotnisku

tg
31.12.2018

Sześciu mężczyzn poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości zatrzymali 28 i 30 grudnia na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Wśród nich był 26-letni Polak z Wielkiej Brytanii poszukiwany w celu ekstradycji za próbę porwania 13-latki oraz 34-letni mieszkaniec województwa pomorskiego za którym gdański sąd rozesłał cztery listy gończe.

26-latek poszukiwany w celu aresztowania i ekstradycji za próbę porwania w Wielkiej Brytanii nastolatki do Gdańska przyleciał z Liverpoolu. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został przekazany Policji. Taki sam los spotkał 34-letniego mężczyznę, który przyleciał z Londynu. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że Sąd Rejonowy Gdańsk Południe poszukiwał go czterema listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 7 lat i 2 miesięcy w zakładzie karnym.  

Podczas kontroli granicznej pasażerów innych samolotów strażnicy graniczni zatrzymali jeszcze czterech innych mężczyzn poszukiwanych przez sądy. Jeden z nich za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do osoby najbliższej, pozostali celem odbycia kar aresztu za nieopłacone grzywny i wykroczenia.   

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry