Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Pod wpływem amfetaminy prowadził mercedesa z ukrytą amunicją - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pod wpływem amfetaminy prowadził mercedesa z ukrytą amunicją

z
12.04.2019

Amunicję myśliwską przewoził bez pozwolenia 23-letni obywatel Ukrainy, którego 11 kwietnia skontrolowali koło Pasłęka funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu i Krajowej Administracji Skarbowej. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna prowadził samochód, będąc pod wpływem środków odurzających.

23-latek jechał mercedesem sprinterem trasą S-7 w kierunku Gdańska. W okolicach Pasłęka do kontroli drogowej zatrzymali go strażnicy graniczni z Elbląga. Przy wykorzystaniu ręcznego skanera rentgenowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami KAS, stwierdzili, że w kabinie pojazdu może być ukryta amunicja. Potwierdziła to szczegółowa kontrola samochodu. W schowku pasażera, podsufitce i saszetce kierowcy znaleziono łącznie 17 sztuk amunicji myśliwskiej, a także ukraiński paszport wystawiony na inne dane i woreczek strunowy z białym osadem. W związku z tym kierowcę przebadano na obecność środków odurzających w organizmie, wynik wskazał na amfetaminę. 23-latek został zatrzymany i przekazany elbląskiej Policji.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry