Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Sześciu poszukiwanych zatrzymanych przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sześciu poszukiwanych zatrzymanych przez Straż Graniczną

Łukasz Zwoliński
15.04.2019

Sześć osób poszukiwanych przez sądy i prokuraturę w związku z nieuiszczonymi grzywnami i przestępstwami zatrzymali podczas weekendu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie odprawy pasażerów samolotów funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali 13 kwietnia trzech mężczyzn poszukiwanych przez sądy rejonowe w Elblągu, Olsztynie oraz Zgierzu. Jedna osoba była poszukiwana, bo nie uregulowała należnej grzywny w wysokości 1900 zł i po wpłaceniu została zwolniona. Dwaj pozostali, poszukiwani za oszustwo oraz znieważenie funkcjonariusza, zostali przekazani gdańskiej Policji. Tego samego dnia w rejonie bazy promowej w Świnoujściu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej zatrzymali przybyłego promem ze Szwecji mężczyznę. Był on poszukiwany przez koszaliński sąd, bo uchylał się od płacenia alimentów. Został przekazany do Zakładu Karnego w Goleniowie.

Patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen 14 kwietnia zatrzymał osobę poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy do sprawy za pobicie. Przekazano ją Policji w Mierzynie. Za kratki kołobrzeskiej Policji trafił natomiast mężczyzna zatrzymany 15 kwietnia w Kołobrzegu przez miejscowych strażników granicznych. Poszukiwał go Sąd Rejonowy w Gryficach w związku z niezapłaconą grzywną 1500 zł za znęcanie się nad zwierzętami.
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry