Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zdobył wicemistrzostwo w kolarstwie górskim - Aktualności

Aktualności

Zdobył wicemistrzostwo w kolarstwie górskim

z
30.04.2019

W ramach 15 Maratonu Rowerowego Twierdza Przemyśl 2019 rozegrano V Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Wicemistrzem został funkcjonariusz z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zorganizowane 27 kwietnia Mistrzostwa SG w Kolarstwie Górskim zawarte są w Kalendarzu Imprez Sportowych Straży Granicznej. Funkcjonariusze SG zgłoszeni do zawodów rywalizowali na trasie MEGA na dystansie 38 km w kategoriach indywidualnej kobiet, mężczyzn oraz drużynowej. W zawodach łącznie wzięło udział 51 strażników granicznych reprezentujących 10 jednostek organizacyjnych SG, w tym oddziały, ośrodki szkolenia oraz Komendę Główną Straży Granicznej.

W kategorii mężczyzn jako drugi na mecie pojawił się sierż. szt. SG Bartłomiej Osmański z PSG w Elblągu. Drużynowo reprezentacja MOSG zajęła 5. miejsce.

Jak co roku trasa zawodów była bardzo wymagająca, głównie ze względu na różnorodność nawierzchni oraz górzyste ukształtowanie okolic Przemyśla. Po zakończeniu rywalizacji uczestnikom sportowej walki wręczono nagrody i pamiątkowe statuetki.