Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Uciekał volkswagenem z nielegalnymi papierosami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uciekał volkswagenem z nielegalnymi papierosami

tg
13.05.2019

150 tysięcy nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości przeszło 105 tys. zł przechwycili 10 maja w powiecie słupskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce. Towar przewoził 46-letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

Jadący krajową 6 volkswagen nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyspieszył w kierunku Słupska. Znajdujący się kilka kilometrów dalej drugi patrol, poinformowany o sytuacji, skutecznie zatrzymał uciekiniera. 46-latek przewoził 7500 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej wartych ponad 105 tys. zł. Gdyby zostały sprzedane, Skarb Państwa straciłby blisko 130 tys. zł z tytułu uszczuplenia podatkowego.

Na czas prowadzonych czynności mężczyzna został zatrzymany. Potem otrzymał wezwanie do stawienia się w Straży Granicznej, gdzie zostanie przesłuchany jako podejrzany w sprawie karnej skarbowej, za co grozi mu grzywna. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.  

Towar zabezpieczony został przez Straż Graniczną w Ustce, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.   

 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry