Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Pożegnanie oficera - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pożegnanie oficera

tg
14.06.2019

Komendant Placówki Straży Granicznej w Gdyni ppłk SG Wiesław Wręczycki zakończył dziś służbę w Straży Granicznej. Uroczystość jego pożegnania z udziałem kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego i orkiestry odbyła się 14 czerwca w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Komendant MOSG kmdr SG Andrzej Prokopski podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za trud pełnionej służby na różnych stanowiskach służbowych. Życzył, by nowy okres w jego życiu był równie owocny. Wyraził nadzieję, że będzie to czas dla rodziny i najbliższych.

Komendant MOSG wyróżnił ppłk. SG Wiesława Wręczyckiego pamiątkową szablą z dedykacją. Ppłk SG Wiesław Wręczycki ze Strażą Graniczną związał się w 1992 roku i zajmował różne stanowiska służbowe. W latach 2008 do 2015 był komendantem Placówki SG w Gdańsku, a następnie aż do dziś komendantem Placówki SG w Gdyni.

Za wzorową służbę w formacji wyróżniony był medalami Za Zasługi dla Obronności Kraju, Za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Odznaką Straży Granicznej.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry