Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Pożegnanie komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pożegnanie komendanta Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej

tg
19.06.2019

Komandor SG Zbigniew Iracki, komendant Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu, kończy służbę w Straży Granicznej, odchodząc na emeryturę. Z tej okazji 19 czerwca z udziałem kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego i orkiestry w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku odbyła się uroczystość jego pożegnania.

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Andrzej Prokopski podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za poświęcenie i zaangażowanie. W dowód uznania kmdr SG Zbigniew Iracki otrzymał pamiątkową szablę z dedykacją.

Kmdr SG Zbigniew Iracki ze Strażą Graniczną związał się w 1991 roku. Przez 23 lata był zastępcą dowódcy jednostki pływającej SG-311 „Kaper-1”, a przez kolejne 3 lata zastępcą komendanta w Kaszubskim Dywizjonie SG w Gdańsku Westerplatte. W maju 2017 roku został komendantem Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu, gdzie zakończy służbę w formacji 25 czerwca.

Za wzorową służbę był odznaczony m.in. złotym i srebrnym Medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej, srebrnym medalem Za Długoletnią Służbę i Odznaką Straży Granicznej.

 

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry