Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Miał podrobione prawo jazdy, został zatrzymany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miał podrobione prawo jazdy, został zatrzymany

z
08.10.2020

Fałszywym ukraińskim prawem jazdy legitymował się 31-letni kierowca audi, które do kontroli drogowej zatrzymali 7 października w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej.

Mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego miał zamiar promem wyjechać do Szwecji. Strażnicy graniczni już w trakcie wstępnej weryfikacji stwierdzili, że dokument okazany przez kierowcę był podrobiony. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni temu. Wtedy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu zatrzymali 37-latka, który posługiwał się dowodem osobistym innej osoby. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Tym razem przed wjazdem na prom strażnicy graniczni wylegitymowali kierowcę volkswagena. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do tożsamości 37-latka, ponieważ zdjęcie w jego dowodzie osobistym różniło się od wizerunku legitymowanej osoby. Kiedy mężczyzna podał swoje prawdziwe dane, wyszło na jaw, że był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

  • Fot. A. Kubiak
    Fot. A. Kubiak
do góry