Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Jeden dzień, dwa odnalezione samochody. Oba kradzione - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Jeden dzień, dwa odnalezione samochody. Oba kradzione

z
30.04.2021

Dwa kradzione samochody BMW X1 w odstępie zaledwie kilku godzin odzyskali 29 kwietnia funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowca jednego auta wpadł niedaleko Bydgoszczy, drugiego zatrzymano koło Pruszcza Gdańskiego. Obaj to mieszkańcy Gdyni.

Najpierw strażnicy graniczni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku skontrolowali w powiecie nakielskim BMW prowadzone przez 48-latka. Samochód miał uszkodzony zamek w drzwiach po stronie kierowcy. Funkcjonariusze sprawdzili dane pojazdu w systemach informatycznych. Okazało się, że BMW figurowało tam jako skradzione w ubiegłym tygodniu w Berlinie.

W tym samym mieście dokonano kradzieży drugiego BMW, które funkcjonariusze zatrzymali koło Pruszcza Gdańskiego. Jego kierowcą był 55-letni mieszkaniec Gdyni. Również ten samochód miał uszkodzony zamek, dodatkowo zamontowano w nim polskie tablice rejestracyjne. Oryginalne niemieckie strażnicy graniczni znaleźli za przednimi fotelami. Okazało się, że ten samochód został skradziony kilka godzin przed zatrzymaniem.

Obaj kierowcy zostali zatrzymani. Łączną wartość pojazdów szacuje się na 110 tys. zł. Dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim.

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG przy skradzionym BMW X1.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG przy skradzionym BMW X1.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG przy skradzionym BMW X1.
    Fot. MOSG
do góry