Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nielegalne towary akcyzowe w powiecie sławieńskim - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne towary akcyzowe w powiecie sławieńskim

tg
07.07.2021

Prawie 1 mln 163 tys. zł wynosi wartość nielegalnych towarów akcyzowych zabezpieczonych 5 lipca w powiecie sławieńskim przez Straż Graniczną z Ustki i Gdyni. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38 i 40 lat, mieszkańców województwa pomorskiego.

W skontrolowanych dwóch samochodach osobowych strażnicy graniczni ujawnili nielegalną krajankę tytoniową. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego zatrzymali kierowców, przeszukali posesję i znajdujący się na niej trzeci samochód. Łącznie ujawnili 880 papierosów, 395 kg krajanki tytoniowej oraz 1724 kg liści tytoniu. Szacunkowa wartość przechwyconego towaru wynosi 1 mln 163 tys. zł. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwa samochody, maszyny do cięcia i suszenia liści tytoniu oraz na poczet przyszłej kary 72400 zł gotówki. Gdyby towar został sprzedany, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad miliona złotych z tytułu uszczupleń podatkowych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych mężczyzn zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce.

 

 

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz Straży Granicznej z Ustki.
    Fot. MOSG
do góry