Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej „Strzec nienaruszalności granicy państwowej” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Strzec nienaruszalności granicy państwowej”

tg
09.07.2021

Ślubowanie w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej złożyło dziś 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Słowa roty wypowiedziało 9 kobiet i 15 mężczyzn. To w ostatnich kilku latach największa grupa osób, które rozpoczynają służbę w oddziale ochraniającym morską granicę państwa.

Ślubowanie odebrał Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradmirał SG Andrzej Prokopski. Jak podkreślił, wybór dokonany przez wiążących się ze Strażą Graniczną młodych ludzi łączy się z odpowiedzialnością za siebie i innych, a służba ta wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń i wysiłków. Wyraził przekonanie, że wypowiedziane przez nowych funkcjonariuszy słowa roty stały się już najwyższą wartością. Wszystkim pogratulował zawodowego wyboru i życzył satysfakcji. Błogosławieństwa nowym strażnikom granicznym udzielił ks. Paweł Górny, proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku Nowym Porcie.

Już za kilka dni młodzi funkcjonariusze rozpoczną naukę w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Potem rozpoczną codzienną służbę w jednostkach organizacyjnych Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym roku Morski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie do 60 osób. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Zainteresowanym pomagają przebrnąć przez kwalifikacje specjalnie powołani koordynatorzy. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58/524 24 24 lub 58/524 21 15.

 

 • Fot. MOSG Uroczyste złożenie ślubowania przed komendantem MOSG. Wspólne pamiątkowe zdjęcie z kontradmirałem Straży Granicznej Andrzejem Prokopskim pod tablicą pamiątkową patrona MOSG płk. Karola Bacza.
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Uroczyste złożenie ślubowania przed komendantem MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Uroczyste złożenie ślubowania przed komendantem MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Uroczyste złożenie ślubowania przed komendantem MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Uroczyste złożenie ślubowania przed komendantem MOSG. Błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udziela ksiądz Paweł Górny.
  Fot. MOSG
do góry