Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Narkotyki w kurorcie przechwyciła Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Narkotyki w kurorcie przechwyciła Straż Graniczna

tg
19.10.2021

Warte prawie 269 tysięcy złotych narkotyki przechwycili w Sopocie funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymali 30-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę.

W przeszukanym samochodzie i mieszkaniu strażnicy graniczni znaleźli łącznie blisko 2 tysiące tabletek extasy, 784 g marihuany, 1216 g haszyszu i niespełna półtora kilograma amfetaminy. Wartość zabezpieczonych środków narkotycznych biegły oszacował na blisko 269 tys. zł. Śledczy przechwycili ponadto znaczne ilości środków farmaceutycznych, które mogą być dostępne wyłącznie w obrocie aptecznym oraz sporo różnych produktów spożywczych, najprawdopodobniej z zawartością substancji narkotycznej THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 15 tysięcy złotych gotówki, która może pochodzić z przestępstwa.

Na wniosek prokuratury postanowieniem Sądu Rejonowego w Sopocie zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy i osadzeni w Areszcie Śledczym w Gdańsku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

 

  • Fot. MOSG Narkotyki w torbie
    Fot. MOSG
do góry