Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Na morzu i lądzie. O służbie w Straży Granicznej ze studentami Akademii Morskiej w Szczecinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na morzu i lądzie. O służbie w Straży Granicznej ze studentami Akademii Morskiej w Szczecinie

z
19.11.2021

Blisko 120 studentów Akademii Morskiej w Szczecinie 18 października wzięło udział w spotkaniach z przedstawicielami Morskiego Oddziału Straży Granicznej poświęconych trwającemu naborowi do służby.

Cykl trzech wykładów dotyczących służby i rekrutacji w MOSG został zorganizowany wspólnie z Biurem Karier Akademii Morskiej w Szczecinie. W salach uczelni z funkcjonariuszami spotkali się studenci z Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, Nawigacyjnego, Informatyki i Telekomunikacji, Mechanicznego oraz Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki. Tematem rozmów była służba w Morskim Oddziale Straży Granicznej, ze szczególnym uwzględnieniem morskiego komponentu działań funkcjonariuszy Straży Granicznej, w tym załóg jednostek pływających. Szczegółowo przedstawiono również proces naboru do służby w MOSG, jego etapy i zasady rekrutacji. Ze strony studentów pojawiło się wiele pytań świadczących o dużym zainteresowaniu funkcjonowaniem Morskiego Oddziału Straży Granicznej, jego specyfiką i możliwościami, jakie pojawiają się po wstąpieniu do służby w formacji.

  • Fot. Biuro Karier AMS Funkcjonariusze opowiadają o służbie w trakcie spotkania ze studentami.
    Fot. Biuro Karier AMS
  • Fot. Biuro Karier AMS Funkcjonariusze opowiadają o służbie w trakcie spotkania ze studentami.
    Fot. Biuro Karier AMS
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry