Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej XII Konwent Morski w Gdańsku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

XII Konwent Morski w Gdańsku

z
23.11.2021

Z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego 22 listopada odbył się na Politechnice Gdańskiej XII Konwent Morski. W spotkaniu uczestniczył Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopski.

Utworzony w 2016 r. Konwent Morski jest organem doradczym Ministra Infrastruktury skupiającym przede wszystkim ekspertów z branży morskiej, których zadaniem jest między innymi opiniować kierunki działania resortu w obszarze gospodarki morskiej, rekomendować inicjatywy i zgłaszać projekty. Głównym tematem tegorocznego konwentu była rola polskich okrętowców w gospodarce morskiej oraz badania i prace wdrożeniowe prowadzone przez pomorskie uczelnie. W auli Politechniki Gdańskiej podpisano również porozumienie intencyjne o współpracy naukowej na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Medalami Niepodległości odznaczono zasłużonych dla gospodarki morskiej.

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, reprezentanci uczelni, urzędów, instytucji oraz przedsiębiorstw działających w branży morskiej.

  • Fot. Pomorska Policja Premier RP Mateusz Morawiecki.
    Fot. Pomorska Policja
  • Fot. Pomorska Policja Uczestnicy konwentu w auli Politechniki Gdańskiej.
    Fot. Pomorska Policja
do góry