Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Placówka SG w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwarty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Placówka SG w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwarty

tg
10.05.2023

Straż Graniczna w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwarty do swojej jednostki przy ul. Żołnierskiej 4. Placówka otworzy bramy dla odwiedzających 12 maja (piątek) w godzinach 10.30 – 14.00. 

Chętni będą mogli zapoznać się ze strukturą, zadaniami realizowanymi przez Straż Graniczną oraz zobaczyć sprzęt używany w trakcie pełnienia służby. Odbędzie się m.in. pokaz wyszkolenia psa służbowego SG, pracy pirotechników z lotniska w Szczecinie Goleniowie oraz działań patrolu w służbie związanych z zatrzymaniem osoby.

W programie zaplanowano również spotkanie z funkcjonariuszami Archiwum SG. Będzie to okazja do wprowadzenia odwiedzających w rys historyczny naszej formacji, której korzenie sięgają roku 1924, kiedy to powstał Korpus Ochrony Pogranicza. Zaproszenie do udziału w Dniu Otwartym przyjęła Grupa Rekonstrukcyjna „Gryf” ze Szczecina, która przybędzie z rekonstrukcją wozu opancerzonego i motocykla z koszem z okresu II Wojny Światowej. 

Obecność zadeklarowały służby współdziałające: Policja m.in. z funkcjonariuszami Sekcji Konnej Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, Straż Miejska, Wojsko Polskie, Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego oraz przedstawiciele Lasów Państwowych, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Policji Federalnej Niemiec i wiele zaprzyjaźnionych instytucji.

Dzień Otwarty uświetnią występy dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”.
 

  • Zaproszenie na Dzień Otwarty Zaproszenie na Dzień Otwarty
    Zaproszenie na Dzień Otwarty
do góry