Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Kontrole na akwenach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrole na akwenach

z
22.05.2023

Jacht w gdańskim porcie i łódź rybacką na Zalewie Wiślanym skontrolowali 21 maja funkcjonariusze z jednostek pływających Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. W obu przypadkach stwierdzili liczne naruszenia przepisów.

Kierownik jachtu z czteroosobową załogą nie miał dokumentu potwierdzającego posiadanie uprawnień do sterowania tego typu jednostką. Dodatkowo grupa kontrolna z patrolowca Straży Granicznej SG-215 ujawniła, że na jachcie brakowało wystarczającej liczby środków ratunkowych dla wszystkich osób na pokładzie, a środki pirotechniczne były przeterminowane. W związku ze stwierdzonymi uwagami Komendant Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej skieruje wniosek do Urzędu Morskiego w Gdyni o wszczęcie postępowania administracyjnego w tej sprawie.

Przeterminowane środki pirotechniczne były także na pokładzie łodzi rybackiej skontrolowanej na Zalewie Wiślanym przez funkcjonariuszy z SG-038. Ponadto szyper jednostki nie miał na pokładzie dokumentów – licencji połowowej oraz specjalnego zezwolenia połowowego, w karcie bezpieczeństwa brakowało wpisu o wykonaniu przeglądu jednostki. Również w tym przypadku do administracji morskiej trafi wniosek o wszczęcie postępowania.

 

  • Jednostka pływająca SG-215 w morskim patrolu. Jednostka pływająca SG-215.
    Jednostka pływająca SG-215 w morskim patrolu.
do góry