Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Niebezpieczne narkotyki pod Słupskiem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niebezpieczne narkotyki pod Słupskiem

tg
06.06.2023

Przeszło pół kilograma suszu zawierającego niebezpieczny narkotyk flakka a-PVP przechwycili w powiecie słupskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce. Paczka znajdowała się w bagażniku volkswagena zatrzymanego do kontroli drogowej.  

Pies służbowy wskazał mundurowym na hermetycznie zamkniętą paczkę w bagażniku auta. Zabezpieczyli ją i przekazali do ekspertyzy. Zatrzymali kierowcę i pasażera pojazdu (41 i 51 lat). W wyniku przeszukania dwóch mieszkań: w Słupsku i Koszalinie śledczy ujawnili dodatkowo 8 porcji tego samego narkotyku, a poza tym zabezpieczyli przeszło 21 tys. zł i 55 euro gotówki. Podczas przeszukania volkswagena znaleźli w schowku dokumenty poszukiwanego pojazdu. W toku dalszych czynności, udało się im ustalić jego aktualne miejsce i dzięki pomocy strażników z Placówki SG z Kołobrzegu, zabezpieczyć. 

Ekspertyza laboratoryjna wykazała, że w badanej paczce znajdował się susz z zawartością a-PVP, który stanowi bardzo silnie działającą substancję psychotropową zwaną flakka. Mężczyzn zwolniono, prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupsku prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Ustce.
 

  • Funkcjonariusz SG ujawnia narkotyki w bagażniku samochodu. Fot. MOSG Funkcjonariusz SG ujawnia narkotyki w bagażniku samochodu. Fot. MOSG
    Funkcjonariusz SG ujawnia narkotyki w bagażniku samochodu. Fot. MOSG
do góry