Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Próbował wtargnąć do strefy zastrzeżonej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbował wtargnąć do strefy zastrzeżonej

tg
20.04.2017

Pijany 46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego 19 kwietnia usiłował poza kolejnością i bez okazania karty pokładowej wejść do strefy zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Nie reagował na polecenia obsługi. Interweniowała Straż Graniczna, która wyprowadziła mężczyznę z terminala.

46-latek nie chciał okazać funkcjonariuszom Zespołu Interwencji Specjalnych swojego dokumentu tożsamości. Nie potrafił wytłumaczyć co jest jego rzeczywistym celem przebywania w terminalu. Mężczyznę doprowadzono do pomieszczeń służbowych Placówki Straży Granicznej w Gdańsku, ale i tam nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, konsekwentnie odmawiając okazania dokumentu tożsamości i poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Noc spędził więc w Pogotowiu Socjalnym dla Osób Nietrzeźwych. 

Dziś funkcjonariusze Straży Granicznej ukarali mężczyznę pięciusetzłotowym mandatem za naruszenie przepisów porządkowych wynikających z ustawy prawo lotnicze. Ustalili, że 46-latek miał zamiar odlecieć do Norwegii. Swoje postępowanie tłumaczył nietrzeźwością. 

 

  • Fot. A. Ciejpa
    Fot. A. Ciejpa
do góry