Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nawałnice na Pomorzu – Straż Graniczna gotowa do pomocy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nawałnice na Pomorzu – Straż Graniczna gotowa do pomocy

z
16.08.2017

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla uczestniczył w dwukrotnie zwoływanych 12 sierpnia przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha posiedzeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z przejściem nawałnic nad terenem województwa pomorskiego. Podczas spotkania z udziałem Premier Beaty Szydło przedstawiciele służb zaangażowanych w akcję meldowali o podjętych działaniach.

Komendant MOSG, któremu towarzyszył naczelnik Wydziału Koordynacji Działań kmdr por. SG Jarosław Kowalski, zadeklarował natychmiastowe użycie w razie potrzeby sił i środków MOSG, w tym pojazdów terenowych oraz kamer termowizyjnych. Wykorzystany został stacjonujący na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie śmigłowiec Wydziału I Lotniczego Zarządu Granicznego KGSG, który wykonał dwa loty w rejony najbardziej dotknięte nawałnicami. Celem pierwszego było przetransportowanie grupy ratowniczej z gdyńskiej Straży Pożarnej. Z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych w okolicach Przywidza wysadzenie ratowników nie było jednak możliwe. W trakcie drugiego lotu z międzylądowaniem w miejscowości Nowa Cerkiew na pokładzie przebywał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz szefowie służb województwa pomorskiego.

 • fot. st. kpt. Łukasz Płusa rzecznik KW PSP Gdańsk
  fot. st. kpt. Łukasz Płusa rzecznik KW PSP Gdańsk
 • fot. Straż Graniczna
  fot. Straż Graniczna
 • fot. Straż Graniczna
  fot. Straż Graniczna
 • fot. Straż Graniczna
  fot. Straż Graniczna
 • fot. Straż Graniczna
  fot. Straż Graniczna
 • fot. Straż Graniczna
  fot. Straż Graniczna
do góry