Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze MOSG trenowali z KAS - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze MOSG trenowali z KAS

tg
05.12.2017

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie podnosiło swoje kwalifikacje podczas szkoleń, które przeprowadzone zostały w ostatnim kwartale tego roku. To efekt realizacji porozumienia o współdziałaniu obu służb i harmonogramu przedsięwzięć ukierunkowanych na zwiększenie efektywności współpracy.

Cykl szkoleń prowadzonych naprzemiennie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej obejmował zagadnienia związane z zasadami obrotu towarami  o znaczeniu strategicznym, kontrolą w ramach ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, a także z zakresu ochrony praw własności intelektualnej oraz znaków towarowych.

Ważnym elementem wspólnych treningów było też podnoszenie umiejętności rozpoznawania na urządzeniach rentgenowskich materiałów i przedmiotów niebezpiecznych, w tym materiałów i urządzeń wybuchowych. Bazą szkoleniową była Placówka Straży Granicznej w Gdańsku.

Z kolei na terenie DCT Gdańsk funkcjonariusze obu służb mogli wymienić się doświadczeniami podczas prezentacji specjalistycznego sprzętu RTG wykorzystywanego przez KAS i SG do podejmowanych działań kontrolnych wobec przewożonych towarów.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry