Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Ślubowanie w Komendzie MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ślubowanie w Komendzie MOSG

tg
09.03.2018

Osiem kobiet i pięciu mężczyzn złożyło 9 marca w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowanie. Odebrał je kmdr SG Wojciech Heninborch, pełniący obowiązki Komendanta MOSG.

Uroczystość odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, orkiestry i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rozpoczął ją meldunek złożony Komendantowi MOSG przez dowódcę. Po odegraniu hymnu państwowego nowi strażnicy graniczni złożyli ślubowanie, a kmdr por. SG Jarosław Górski Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia MOSG odczytał zasady etyki zawodowej funkcjonariusza Straży Granicznej. 

Kmdr SG Wojciech Heninborch powitał nowych funkcjonariuszy, pogratulował im wyboru tej drogi zawodowej i przyjęcia w szeregi Straży Granicznej. Podkreślił, że to ważny dzień w życiu nowych funkcjonariuszy. Rozpoczyna on ciekawą, zaszczytną i odpowiedzialną służbę w formacji. Zwrócił uwagę, że funkcjonariusze MOSG chronią granic także innych państw europejskich. Obecnym na uroczystości rodzinom i najbliższym nowo ślubowanych kmdr SG Wojciech Heninborch pogratulował, prosząc o udzielenie wparcia młodym funkcjonariuszom zwłaszcza w początkowym etapie służby.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę w jednostkach organizacyjnych Morskiego Oddziału SG.

 

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry