Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariuszka Straży Granicznej przeszkoliła urzędników - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariuszka Straży Granicznej przeszkoliła urzędników

tg
06.03.2018

W Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku 6 marca zakończyło się dwudniowe szkolenie dla urzędników Oddziału do Spraw Legalizacji Pobytu Cudzoziemców. Dotyczyło zasad przekształcania cudzoziemcom pobytu długoterminowego w krótkoterminowy, a przeprowadziła je st. chor. SG Izabela Gasińska, kierownik zespołu ds. migracji w gdańskiej Placówce Straży Granicznej.

Był to już drugi cykl szkoleniowy w tym temacie. Poprzedni funkcjonariuszka z Placówki SG w Gdańsku przeprowadziła w lutym tego roku. Potrzeba przeszkolenia urzędników pojawiła się w związku z pojawiającymi się wątpliwościami oraz trudnościami, jakie napotykali w swojej codziennej pracy, przyjmując składane przez cudzoziemców wnioski o udzielenie zezwoleń na pobyt czasowy i pracę. Poruszona tematyka ma bezpośrednie znaczenie dla rozstrzygnięć postępowań administracyjnych, które prowadzone są w Oddziale do Spraw Legalizacji Pobytu Cudzoziemców PUW. Łącznie zostało przeszkolonych 45 osób.
 

  • Fot. PUW
    Fot. PUW
  • Fot. PUW
    Fot. PUW
  • Fot. PUW
    Fot. PUW
do góry