Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Przewoził ciężarówką ładowarkę mogącą pochodzić z kradzieży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przewoził ciężarówką ładowarkę mogącą pochodzić z kradzieży

tg
08.03.2018

35-letniego mieszkańca województwa pomorskiego zatrzymali 6 marca w Gdańsku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Mężczyzna przewoził ciężarówką wartą 140 tys. zł ładowarkę teleskopową z wyłamaną stacyjką. Sprzęt mógł zostać skradziony w Skandynawii.

Kierującego ciężarówką strażnicy graniczni wylegitymowali podczas kontroli pojazdów zjeżdżających z promu przybyłego ze Szwecji. 35-latek nie miał wymaganej kategorii prawa jazdy, za co został ukarany trzystuzłotowym mandatem. Na pytanie, co przewozi odparł, że w środku znajduje się pojazd do transportu szkła. Tymczasem w rzeczywistości była tam ładowarka teleskopowa. Sprzęt miał uszkodzoną stacyjkę, a tabliczka znamionowa odbiegała od wzoru.  Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd wzięła się ta maszyna.

35-latek po przeprowadzeniu czynności został zwolniony, a ładowarkę zabezpieczono. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie.   
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry