Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej O współpracy na zachodniej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

O współpracy na zachodniej granicy

tg
11.04.2018

Płk SG Andrzej Prokopski p.o. Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej i gen. bryg. SG Wojciech Skowronek Komendant Nadodrzańskiego Oddziału SG spotkali się w dniach 9-11 kwietnia w Morskim Oddziale Straży Granicznej z prezydentami Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie i Bad Bramsted.


Komendanci Morskiego i Nadodrzańskiego OSG oraz Prezydenci Dyrekcji Policji Federalnej w Bad Bramsted Bodo Kaping i w Berlinie Thomas Striethörster podsumowali współpracę i omówili sytuację w zasięgu współpracujących oddziałów SG i dyrekcji BPOL z uwzględnieniem analizy zagrożeń na wspólnie ochranianym odcinku granicy polsko-niemieckiej. Rozmawiali też o funkcjonowaniu wspólnych placówek z mieszaną obsadą oraz możliwości wsparcia ich działalności ze źródeł zewnętrznych. Komendanci oddziałów Straży Granicznej oraz prezydenci dyrekcji Bundespolizei wyznaczyli także cele współdziałania na kolejny okres.
Uczestnicy spotkania wzięli udział w rejsie patrolowym na Zatoce Gdańskiej jednostką pływającą Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

W rozmowach uczestniczyli również kmdr SG Wojciech Heninborch Zastępca Komendanta MOSG, Helga Riedel oficer łącznikowa Policji Federalnej Niemiec w Warszawie oraz naczelnicy Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej MOSG i NoOSG kmdr por. SG Bartosz Rutkiewicz oraz ppłk SG Danuta Łazarczyk.
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry