Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej O trwającym naborze do służby w MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

O trwającym naborze do służby w MOSG

tg
15.07.2019

Morski Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby. W weekend stoiska zachęcające do pełnienia służby w formacji ustawione były podczas festynu „Bezpieczna woda” w Mrzeżynie i wielkiego festynu rodzinnego na terenie Stadionu Energa Gdańsk, zorganizowanego z okazji 30-lecia AmberExpo w Gdańsku.

Festyn edukacyjny „Bezpieczna Woda” każdego roku organizowany jest przez miasto Trzebiatów w Porcie Morskim w Mrzeżynie. W tym roku, 13 lipca, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu wspólnie z innymi służbami doradzali na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zasad udzielania pierwszej pomocy, jak i bezpieczeństwa w życiu codziennym. Przy okazji zorganizowali stoisko promujące Straż Graniczną, gdzie rozpowszechniali informacje o trwającym naborze do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Strażnicy graniczni rozdawali plakaty i ulotki, zainteresowanym osobom opowiadali o specyfice służby, zasadach funkcjonowania Placówki SG oraz wykonywanych zadaniach. Ponadto funkcjonariusze pokazali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie i uczestniczyli w pokazach przy wykorzystaniu jednostki pływającej SG-042.

Także w Gdańsku 13 lipca zorganizowane było stoisko Morskiego Oddziału Straży Granicznej podczas wielkiego festynu rodzinnego na terenie Stadionu Energa Gdańsk, z okazji 30-lecia AmberExpo. Strażnicy graniczni informowali, jak można zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej. Wszystkim zainteresowanym udzielali informacji na temat specyfiki służby, naboru i postępowania kwalifikacyjnego.

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry