Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zawróceni z Bałtyku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zawróceni z Bałtyku

tg
05.08.2019

Łódź motorowa i trzy skutery wodne musiały natychmiast zawrócić do najbliższych portów po kontrolach przeprowadzonych 3 sierpnia na Bałtyku przez funkcjonariuszy Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Strażnicy graniczni w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” na pokładzie jednostki pływającej SG-046 patrolowali wody od kołobrzeskiego portu do kąpieliska w Gąskach.

Funkcjonariusze skontrolowali dwie łodzie motorowe i trzy skutery wodne. Stwierdzili, że z łodzi dokonywano nurkowania bez wymaganego oznakowania jednostki informującego o nurkowaniu. W kontrolowanej drugiej łodzi, na której znajdowało się dwunastu pasażerów, jeden z załogantów miał przeszło 0,8 prom. alkoholu, a jej kierownik nie posiadał wymaganych świadectw przeszkolenia STCW.

Stwierdzone naruszenia prawa dotyczące pływania na skuterach wodnych, to brak dokumentów rejestracyjnych i uprawniających do kierowania. Ponadto w przypadku dwóch skuterów strażnicy graniczni stwierdzili, że kierujący pływali zbyt daleko od brzegu, opuszczając dozwoloną dla ich żeglugi strefę.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry