Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze MOSG rozpoczęli misję w Republice Macedonii Północnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze MOSG rozpoczęli misję w Republice Macedonii Północnej

tg
05.08.2019

Trzech funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej od 5 sierpnia wspiera Policję Macedonii w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. Łącznie 30-osobowa grupa funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej już po raz ósmy w tym roku realizuje zadania na macedońsko-greckiej granicy. Misja potrwa do 2 września.

Z Morskiego Oddziału SG w misji biorą udział funkcjonariusze Kaszubskiego i Pomorskiego Dywizjonu SG oraz z Placówki SG w Kołobrzegu. Do zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy SG poza granicami RP będzie należało zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Dowódcą misji jest funkcjonariuszka z Biura Spraw Międzynarodowych ppłk SG Justyna Szmidt-Gregorić.

Od 30 lipca do 3 sierpnia w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadzony został kurs doskonalący „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi UE oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”. W szkoleniu uczestniczyło 30 funkcjonariuszy, a jego program obejmował m.in.: podstawowe informacje o kraju docelowym, ewakuację i samoewakuację z pojazdu, taktykę i technikę realizacji czynności służbowych w obiektach zurbanizowanych, zatrzymywanie oraz doprowadzanie osób zatrzymanych, zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie.

Źródło: KGSG

 

 

  • OSS w Lubaniu
    OSS w Lubaniu
  • OSS w Lubaniu
    OSS w Lubaniu
  • OSS w Lubaniu
    OSS w Lubaniu
do góry