Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Trzech funkcjonariuszy MOSG na kolejnej misji w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Trzech funkcjonariuszy MOSG na kolejnej misji w Macedonii

tg
25.11.2019

Kolejna grupa 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechała 24 listopada do Republiki Macedonii Północnej, by wspierać tamtejszą Policję Graniczną w przeciwdziałaniu kryzysowi migracyjnemu. W misji bierze udział trzech funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do zadań wykonywanych przez polskich funkcjonariuszy poza granicami RP będzie należało m.in. zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Wyjazd poprzedzony został kursem doskonalącym „Przygotowanie funkcjonariuszy do realizacji zadań służbowych w ramach współpracy transgranicznej z państwami członkowskimi UE oraz innymi państwami w ramach umów bilateralnych”, który przeprowadzony został Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze ćwiczyli taktykę i techniki realizacji czynności służbowych w obiektach zurbanizowanych, zatrzymywanie oraz doprowadzanie osób zatrzymanych, ewakuację i samoewakuację z pojazdu, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie. Uczestniczyli również w wykładach na temat tradycji i kultury macedońskiej.

  • Fot. OSS SG
    Fot. OSS SG
  • Fot. OSS SG
    Fot. OSS SG
  • Fot. OSS SG
    Fot. OSS SG
do góry