Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Morski Oddział Straży Granicznej patronem szkoły w Jantarze - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Morski Oddział Straży Granicznej patronem szkoły w Jantarze

z
15.10.2020

Od wczoraj 14 października Szkoła Podstawowa w Jantarze (gm. Stegna) nosi imię Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji uczestniczył Zastępca Komendanta MOSG kmdr SG Wojciech Heninborch.

Połączona z pasowaniem na ucznia ceremonia nadania szkole imienia i sztandaru odbyła się w ścisłym rygorze sanitarnym. Wzięli w niej udział m.in. poseł na Sejm Kacper Płażyński, grono pedagogiczne z dyrektor szkoły Anną Jarosz, przedstawiciele Urzędu Gminy w Stegnie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz uczniowie placówki. Z tej okazji na budynku szkoły odsłonięta została także pamiątkowa tablica.

Kmdr SG Wojciech Heninborch w imieniu Komendanta MOSG kontradm. SG Andrzeja Prokopskiego podkreślił w swoim wystąpieniu, że nadanie szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej to powód do dumy dla funkcjonariuszy i pracowników oddziału, którzy czują się zaszczyceni wyborem tego właśnie patrona. Z okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej życzył wszystkim nauczycielom oraz uczniom sukcesów w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy.

Szkoła Podstawowa w Jantarze jest szkołą ośmioklasową z oddziałami przedszkolnymi. W tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności. O wyborze Morskiego Oddziału Straży Granicznej na patrona zdecydowała jej społeczność, przy aprobacie mieszkańców miejscowości i władz gminy Stegna.

To już druga placówka oświatowa, która za swojego patrona obrała Morski Oddział Straży Granicznej. Od ośmiu lat imię to nosi również Szkoła Podstawowa w Łęczu (gm. Tolkmicko).

 • Fot. Żuławy tv
  Fot. Żuławy tv
 • Fot. Żuławy tv
  Fot. Żuławy tv
 • Fot. Żuławy tv
  Fot. Żuławy tv
 • Fot. SP w Jantarze
  Fot. SP w Jantarze
 • Fot. SP w Jantarze
  Fot. SP w Jantarze
do góry