Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Znaleźli magazyn, w nim 4 tony tytoniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Znaleźli magazyn, w nim 4 tony tytoniu

z
16.10.2020

Przeszło 4 tony nielegalnego tytoniu o szacunkowej wartości prawie 2 mln zł przechwycili koło Słupska funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Towar składowany był w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywała się również produkcja krajanki tytoniowej. W trakcie działań zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego.

27-latek i jego 3 lata starszy kompan akurat rozładowywali dostawczego fiata, w którym strażnicy graniczni znaleźli liście tytoniu. Pozostała część towaru, w tym krajanka tytoniowa, przechowywana była w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z podsłupskich posesji. Tam funkcjonariusze ujawnili także maszynę do cięcia tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 4 tony tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. Jego wartość szacuje się na blisko 2 mln zł. Po przeprowadzeniu czynności procesowych obaj mężczyźni zostali zwolnieni. Dalsze postępowanie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupsku.

Za przechowywanie i przewóz wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych grozi kara grzywny albo 3 lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry