Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Na łódce bez dokumentów i źle oznakowane sieci - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na łódce bez dokumentów i źle oznakowane sieci

tg
09.06.2021

Bez dokumentów uprawniających do prowadzenia jednostki, licencji połowowej oraz bez karty bezpieczeństwa pływał łodzią na Zatoce Puckiej 68-letni rybak z powiatu puckiego. 8 czerwca skontrolowali go funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie, którzy wspólnie z inspektorem rybołówstwa morskiego z Gdyni pełnili służbę na pokładzie jednostki pływającej SG-067.

Jak tłumaczył kapitan jednostki cały zestaw dokumentów zostawił on w domu i po prostu zapomniał zabrać. Funkcjonariusze Straży Granicznej sporządzili dokumentację ze stwierdzonych naruszeń, która zgodnie z właściwością zostanie przesłana do Urzędu Morskiego w Gdyni.

Ponadto w rejonie wód Zatoki Puckiej strażnicy graniczni wraz z inspektorem podjęli z wody sześć podwójnych zestawów nieprawidłowo oznakowanych sieci typu mieroże, tyczki, kotwice. Szacunkowa wartość tych narzędzi połowowych wynosi 8 tys. zł.

Straż Graniczna ustaliła właściciela sieci, który sporządził oświadczenie na okoliczność złego oznakowania swoich narzędzi połowowych. Po wykonaniu czynności służbowych inspektor przekazał sieci właścicielowi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Główny Inspektorat Rybołówstwa Morskiego Ośrodek Zamiejscowy w Gdyni.

  • Fot. MOSG Jednostka pływająca SG-067.
    Fot. MOSG
do góry