Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Niebezpieczne manewry i poszukiwania zaginionego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niebezpieczne manewry i poszukiwania zaginionego

z
05.07.2021

Interwencja wobec jachtu i poszukiwania zaginionego wędkarza – załogi jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej 2 lipca prowadziły działania w Świnoujściu i na rzece Pasłęka w okolicach Braniewa.

Alarm dla funkcjonariuszy SG-214 „Strażnik 4” z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu ogłoszono na wniosek VTS Świnoujście. Z uzyskanych informacji wynikało, że w rejonie Kanału Piastowskiego niebezpiecznie manewrował jacht bandery niemieckiej, który nie odpowiadał na wezwania radiowe. Strażnicy graniczni skontrolowali jednostkę z czterema osobami na pokładzie. Potwierdzili żeglugę w sposób zagrażający bezpieczeństwu i brak nasłuchu radiowego. W związku z tymi uwagami Komendant Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu skieruje wniosek do administracji morskiej o wszczęcie postępowania administracyjnego.

Z kolei funkcjonariusze z jednostki pływającej SG-007 Kaszubskiego Dywizjonu SG stacjonującej w Starej Pasłęce wspierali akcję poszukiwania wędkarza, który nie wrócił do domu. Działania prowadzono na rzece Pasłęka wspólnie z policjantami i strażakami z Braniewa i Olsztyna. Ciało mężczyzny wydobyli olsztyńscy nurkowie.  

 

  • Fot. MOSG Jednostka SG-214 w trakcie patrolu.
    Fot. MOSG
  • Fot. PSP Braniewo Funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Pożarnej na jednostkach pływających w trakcie poszukiwań.
    Fot. PSP Braniewo
do góry