Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Dzień wakacji w Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dzień wakacji w Straży Granicznej

tg
05.07.2021

Grupa dzieci z województwa pomorskiego w ramach akcji wojewody pomorskiego „Dzień wakacji w mieście” 2 lipca przebywała w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku. Młodzi goście zapoznali się ze specyfiką służby w ochronie morskiej granicy państwa.

W dywizjonie na gdańskim Westerplatte dzieci zobaczyły jednostki pływające, które na co dzień wykorzystywane są przez funkcjonariuszy w ich codziennej służbie. Poznały warunki tam panujące, specyfikę zadań strażników granicznych oraz miały możliwość dowiedzieć się, jak zostać funkcjonariuszem.

Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej znalazł się na liście atrakcji „Dnia wakacji w mieście”, akcji wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dedykowanej dzieciom z terenu województwa pomorskiego, które z różnych przyczyn nie mają możliwości skorzystania ze zorganizowanego wypoczynku. Jeszcze w tym miesiącu i w sierpniu zaplanowane są w ramach akcji kolejne wizyty grup dzieci.

 

 

  • Fot. MOSG Grupa dzieci zwiedza Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Dzieci zwiedzające Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej wchodzą na pokład jednostki pływającej Straży Granicznej.
    Fot. MOSG
do góry