Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Ujęci po przylocie do Gdańska - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujęci po przylocie do Gdańska

tg
07.11.2022

Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymali 5 listopada na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Dwóch z nich miało do odbycia bezwzględne kary pozbawienia wolności, jeden zastępczą, jednak po zapłaceniu zaległej grzywny skorzystał on z możliwości pozostania na wolności. 

Strażnicy graniczni wylegitymowali 29-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Ustalili, że mężczyzna ten był poszukiwany przez Policję w Białymstoku. Najbliższy rok i cztery miesiące ma spędzić w zakładzie karnym za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych oraz wywieranie wpływu na czynności urzędowe. 

Drugi legitymowany pasażer, który również przyleciał ze Szwecji, był poszukiwany przez gdańską Policję w celu doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego. Miał odbyć zastępczą karę 50 dni pozbawienia wolności za „uprawę maku, konopi lub krzewu koki”. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek z Białorusi miał możliwość uiszczenia zaległej grzywny i uwolnienia się od kary zastępczej, z czego skorzystał. 

Innym rejsem przyleciał 27-letni mieszkaniec powiatu świdwińskiego poszukiwany przez Policję w Świdwinie. Najbliższe prawie 3 lata ma spędzić w więzieniu za pobicie oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. 

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do Aresztu Śledczego w Gdańsku. 
 

  • Fot. MOSG Fragment umundurowania funkcjonariuszy Straży Granicznej
    Fot. MOSG
do góry