Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Byli poszukiwani, wylądowali w areszcie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Byli poszukiwani, wylądowali w areszcie

Rzecznik MOSG
16.01.2023

Czterech poszukiwanych mężczyzn zatrzymali w ciągu ostatnich dni funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Po wylądowaniu w Gdańsku, Polacy i Gruzin trafili do aresztu.

Samolotem rejsowym z Hamburga 13 stycznia przyleciał 50-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie legitymowania mężczyzny funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że był on poszukiwany przez płocki sąd do odbycia kary wolności. Z kolei prokuratura z Torunia wydała za nim list gończy za popełnione oszustwo.

Tego samego dnia do odprawy granicznej na wylot do Wielkiej Brytanii stawił się 45-letni mieszkaniec Mazowsza. Kontrola wykazała, że był on poszukiwany przez sąd w Warszawie w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przywłaszczenie czyjejś rzeczy ruchomej oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza, stosowanie wobec niego groźby i jego zniewagę.

Z Kutaisi do Gdańska przyleciał 14 stycznia 41-letni Gruzin. Jak ustalili podczas kontroli granicznej strażnicy, mężczyzna miał rok do odsiadki za kradzieże z włamaniem, a poszukiwał go warszawski sąd rejonowy.
Kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł 51-letni mieszkaniec Pomorza, który przyleciał z Dublina. Mężczyzna był poszukiwany za kradzież z rozbojem.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu w Gdańsku.

fot. A. Kubiak

  • Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport. Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport.
    Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport.
do góry