Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej „Ultrakrew” w MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Ultrakrew” w MOSG

Rzecznik MOSG
19.01.2023

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi odbyła się dziś w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Tym razem krew oddano w ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Ultrakrew".

Łącznie 16 osób, funkcjonariuszy i pracowników z Komendy MOSG oraz PSG w Gdańsku, oddało honorowo ponad 7 litrów krwi. Zbiórka została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MOSG, a przeprowadziła ją Ekipa Wyjazdowa Stacji Terenowej Gdańsk Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W trakcie zbiórki obecni byli przedstawiciele inicjatywy „Ultrakrew" Jacek Bastian i st. chor. szt. SG Magdalena Kesz-Karczewska.

W dzisiejszej akcji po raz ostatni oddał honorowo krew jeden z członków Klubu HDK PCK przy MOSG Andrzej Krukowski, który zaraz po przekroczeniu progu pełnoletności poświęcił się ratowaniu życia i zdrowia innych ludzi. Kończąc 65 lat, przeszedł jako krwiodawca na emeryturę. W pożegnaniu honorowego dawcy wzięli udział członkowie zarządu klubu oraz przedstawiciele WCKiK.

fot. K. Szczepkowski

  • Honorowi dawcy oddają krew. Honorowi dawcy oddają krew.
    Honorowi dawcy oddają krew.
  • Honorowi dawcy oddają krew. Honorowi dawcy oddają krew.
    Honorowi dawcy oddają krew.
  • Honorowi dawcy na tle napisu Morski Oddział Straży Granicznej. Honorowi dawcy na tle napisu Morski Oddział Straży Granicznej.
    Honorowi dawcy na tle napisu Morski Oddział Straży Granicznej.
do góry