Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Przechwycili nielegalne papierosy za 145 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przechwycili nielegalne papierosy za 145 tys. zł

z
05.02.2018

Przeszło 210 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli w samochodzie skontrolowanym 2 lutego niedaleko Iławy (woj. warmińsko – mazurskie) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Kontrabandę wartą blisko 145 tys. zł przewozili 47-letni Białorusin i 55-letni Polak, który przyznał się do własności towaru.

Obaj mężczyźni podróżowali dostawczym peugeotem, którego stan techniczny zwrócił uwagę strażników granicznych. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili również wnętrze pojazdu. W środku było 50 kartonów, w każdym ponad 4 tys. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej. Właścicielem towaru okazał się pasażer pojazdu, 55-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, który będzie odpowiadał za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec kierowcy peugeota, 47-letniego obywatela Białorusi, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Z uwagi na cel i warunki pobytu w Polsce niezgodne z deklarowanymi, zostało wszczęte postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry