Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Obrażali załogę samolotu, więc nie polecieli do Mediolanu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obrażali załogę samolotu, więc nie polecieli do Mediolanu

z
06.02.2018

Grupa sześciu mężczyzn próbowała zakłócać porządek w samolocie, który miał odlecieć z Gdańska do Mediolanu. Kapitan nie zezwolił podróżnym na lot, interweniowała Straż Graniczna.

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku 3 lutego zostali wezwani do samolotu, bo kłopoty sprawiało sześciu pasażerów przebywających na pokładzie. Według oświadczenia załogi, mężczyźni byli głośni, wulgarni i nie chcieli wykonywać poleceń obsługi. Zachowanie podróżnych spowodowało, że kapitan zdecydował o wycofaniu ich z lotu. Ta decyzja jednak nie spodobała się niesfornym pasażerom, którzy w niecenzuralnych słowach zaczęli obrażać załogę. Na miejscu natychmiast pojawili się strażnicy graniczni. W ich asyście kłopotliwi podróżni, mieszkańcy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Za niewykonywanie poleceń kapitana samolotu każdy z nich został ukarany mandatem.

  • Fot. Ł. Gano
    Fot. Ł. Gano
do góry