Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej 98. rocznica Zaślubin Polski z morzem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

98. rocznica Zaślubin Polski z morzem

tg
12.02.2018

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla uczestniczył 10 lutego w obchodach 98. rocznicy Zaślubin Polski z morzem, które odbyły się w Pucku.

Uroczystości z udziałem m.in. Dariusza Gwizdały zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Marka Gróbarczyka ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marka Łapińskiego podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i Dariusza Drelicha wojewody pomorskiego upamiętniły historyczne wydarzenie, gdy gen. Józef Haller wrzucił do Zatoki Puckiej platynowy pierścień, dokonując symbolicznego aktu zaślubin Polski z morzem. Uczestnicy uroczystości zgromadzili się na puckim rynku, z którego przeszli do miejscowej fary. Tam metropolita arcybiskup gen. dyw. Sławoj Leszek Głódź odprawił mszę świętą.

Dalsza część obchodów odbyła się w porcie. Zostały odczytane listy od prezydenta i premiera. Uroczystości zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod obeliskiem gen. Józefa Hallera. Wśród składających był kmdr SG dr Piotr Patla Komendant MOSG wraz z por. SG Krzysztofem Budnikiem zastępcą komendanta Placówki SG we Władysławowie i por. SG Krzysztofem Zielonką.
 

 • Fot. Monika Zając
  Fot. Monika Zając
 • Fot. Monika Zając
  Fot. Monika Zając
 • Fot. Monika Zając
  Fot. Monika Zając
 • Fot. Monika Zając
  Fot. Monika Zając
do góry