Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Festyn Służb Mundurowych w Elblągu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Festyn Służb Mundurowych w Elblągu

tg
15.05.2018

Pokaz działań antyterrorystycznych w wykonaniu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej i umiejętności psa służbowego z elbląskiej Straży Granicznej cieszyły się 11 maja zainteresowaniem uczestników Festynu Mundurowego 2018 w Elblągu.

Festyn, w ramach którego służby elbląskiego garnizonu wspólnie z mieszkańcami obchodziły swoje święto, zorganizowany został na terenie pułku wsparcia dowodzenia Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód.

Poza pokazem w wykonaniu funkcjonariuszy WZD MOSG, pododdziału przygotowanego do prowadzenia działań specjalnych na wodzie, lądzie i w powietrzu i umiejętności psa służbowego, Straż Graniczna przygotowała stoisko ze sprzętem. Można też było zobaczyć w akcji pirotechników z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku i wejść do przewoźnej jednostki nadzoru – specjalnego pojazdu do obserwacji terenu. Dla najmłodszych przygotowano konkursy z nagrodami, a każdy mógł liczyć na poczęstunek żołnierską grochówką.

Obok Straży Granicznej zaprezentowali się przedstawiciele wojska, Policji, straży pożarnej, Służby Więziennej i Celnej oraz Lasów Państwowych.
Imprezę swym patronatem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry